# RHR1-12.180.01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RHR1-12.180.01
- **Manufacturer:** Elesa USA Corporation
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Handles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rhr1-12-180-01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rhr1-12-180-01#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 1.575" (40.00mm)
- **Length:** 7.087" (180.00mm)