# RHMS-01.300.62
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RHMS-01.300.62
- **Manufacturer:** Elesa USA Corporation
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Handles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rhms-01-300-62
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rhms-01-300-62#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 3.228" (82.00mm)
- **Length:** 11.811" (300.00mm)