# RHKG-16.250.14
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RHKG-16.250.14
- **Manufacturer:** Elesa USA Corporation
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Handles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rhkg-16-250-14
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rhkg-16-250-14#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 3.543" (90.00mm)
- **Length:** 9.843" (250.00mm)