Part Number: RFDPA161500SMMB802 Manufacturer: INPAQ Technology Co., Ltd Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/rfdpa161500smmb802-2 RFQ URL: https://distyparts.com/product/rfdpa161500smmb802-2#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/61/14506156-3526-RFDPA161500SMMB802-ND.jpg Summary: RFDPA161500SMMB802 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by INPAQ Technology Co., Ltd and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: RFDPA161500SMMB802 is a rf antennas from INPAQ Technology Co., Ltd. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Whip, Tilt Applications: LTE Frequency (Center: 788.5MHz, 2.2GHz, 3.75GHz, 6.15GHz Frequency Group: Wide Band Frequency Range: 617MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 4.2GHz, 5.15GHz ~ 7.15GHz Gain: 0.93dBi, 2.71dBi, 3.66dBi, 4.37dBi Height (Max): 7.722" (196.15mm) Mounting Type: Connector Mount Number of Bands: 4 Power: 1 W RF Family: Cellular Return Loss: -6dB Termination: SMA Male VSWR: 3 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/inpaq-technology-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/rfdpa161500smmb802-2