Part Number: RFDPA161500SMMB801 Manufacturer: Walsin Technology Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/rfdpa161500smmb801 RFQ URL: https://distyparts.com/product/rfdpa161500smmb801#rfq Summary: RFDPA161500SMMB801 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Walsin Technology and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: RFDPA161500SMMB801 is a rf antennas from Walsin Technology. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Whip, Tilt Applications: LTE Frequency (Center: 788.5MHz, 2.2GHz, 3.75GHz, 6.15GHz Frequency Group: Wide Band Frequency Range: 617MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 4.2GHz, 5.15GHz ~ 7.15GHz Gain: 0.93dBi, 2.71dBi, 3.66dBi, 4.37dBi Height (Max): 7.722" (196.15mm) Mounting Type: Connector Mount Number of Bands: 4 Power: 1 W RF Family: Cellular Return Loss: -6dB Termination: SMA Male VSWR: 3 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/walsin-technology Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/rfdpa161500smmb801