# RFBLN1005040F0T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RFBLN1005040F0T
- **Manufacturer:** Walsin Technology
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** Balun
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rfbln1005040f0t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rfbln1005040f0t#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/92/-1/1292-1658-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency Range:** 1.805GHz ~ 2.17GHz
- **Impedance:** 50 / 100Ohm