Part Number: RF185A4PCCB Manufacturer: BULGIN COMPONENTS Category: Coaxial Connectors (RF) Subcategory: Coaxial Connector (RF) Assemblies Product URL: https://distyparts.com/product/rf185a4pccb RFQ URL: https://distyparts.com/product/rf185a4pccb#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/51/28/60/5128607-708-RF185A4JCCA-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/51/39/35/5139355-708-RF185A4PCCB-ND.jpg Summary: RF185A4PCCB is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by BULGIN COMPONENTS and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: RF185A4PCCB is a coaxial connector (rf) assemblies from BULGIN COMPONENTS. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Center Contact Material: Beryllium Copper Connector Style: 1.85mm Connector Type: Plug, Male Pin Contact Termination: Compression Fastening Type: Threaded Frequency: 65 GHz Housing Color: Silver Impedance: 50Ohm Mounting Feature: Flange Mounting Type: Panel Mount Number of Ports: 1 Shield Termination: Screw Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/bulgin-components Category Page: https://distyparts.com/category/connectors-interconnects/coaxial-connectors-rf/coaxial-connector-rf-assemblies Canonical URL: https://distyparts.com/product/rf185a4pccb