# RER190-39/14/2TDMLO
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RER190-39/14/2TDMLO
- **Manufacturer:** Ebm-Papst
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rer190-39-14-2tdmlo
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rer190-39-14-2tdmlo#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 382.0 CFM (10.70m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Motorized Impellers
- **Features:** PWM Control, Speed Sensor (Tach)
- **Operating Temperature:** -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
- **Power (Watts):** 58 W
- **RPM:** 3000 RPM
- **Size:** Round - 190mm Dia
- **Termination:** 4 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Weight:** 1.9 lbs (900.0 g)
- **Width:** 69.00mm