# RER133-41/14/2TDP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RER133-41/14/2TDP
- **Manufacturer:** Ebm-Papst
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rer133-41-14-2tdp
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rer133-41-14-2tdp#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 332.0 CFM (9.30m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Motorized Impellers
- **Features:** PWM Control, Speed Sensor (Tach)
- **Operating Temperature:** -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
- **Power (Watts):** 90 W
- **RPM:** 6000 RPM
- **Size:** Round - 133mm Dia
- **Termination:** 4 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Weight:** 1.9 lbs (900.0 g)
- **Width:** 91.00mm