# RER100-25/12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RER100-25/12
- **Manufacturer:** Ebm-Papst
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rer100-25-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rer100-25-12#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/07/97/8507971-381-2550-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 33.6 CFM (0.941m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Motorized Impellers
- **Noise:** 47.0dB(A)
- **Power (Watts):** 3.7 W
- **RPM:** 1800 RPM
- **Size:** Round - 100mm Dia
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Weight:** 0.4 lb (181.44 g)
- **Width:** 32.00mm