# RB521ZS8A30TE61
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RB521ZS8A30TE61
- **Manufacturer:** ROHM Semiconductor
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Diodes - Rectifiers - Arrays
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rb521zs8a30te61
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rb521zs8a30te61#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 100mA
- **Diode Configuration:** 4 Independent
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 150°C (Max)
- **Speed:** Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- **Supplier Device Package:** 8-HMD (1.6x0.8)
- **Technology:** Schottky
- **Voltage:** 30 V