# R577J13002
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** R577J13002
- **Manufacturer:** Radiall
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Switches
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/r577j13002
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/r577j13002#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Circuit:** DPDT
- **Frequency Range:** 0Hz ~ 50GHz
- **Impedance:** 50Ohm
- **Insertion Loss:** 1.1dB (max)
- **Isolation:** 50dB (min)
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 70°C
- **RF Type:** General Purpose
- **Test Frequency:** 50GHz
- **Voltage:** 24V ~ 30V