# R434614003
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** R434614003
- **Manufacturer:** Radiall
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Power DividersSplitters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/r434614003
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/r434614003#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency:** 400 MHz ~ 6 GHz
- **Insertion Loss:** 1.7dB
- **Size:** 6.252" L x 2.949" W x 0.394" H (158.80mm x 74.90mm x 10.00mm)