# R432375000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** R432375000
- **Manufacturer:** Radiall
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Directional Coupler
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/r432375000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/r432375000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Coupler Type:** Standard
- **Coupling Factor:** 30 ± 0.3dB
- **Frequency:** 500MHz ~ 1GHz
- **Insertion Loss:** 0.4dB
- **Power:** 300W