# R432173000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** R432173000
- **Manufacturer:** Radiall
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Directional Coupler
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/r432173000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/r432173000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Coupler Type:** Standard
- **Coupling Factor:** 10 ± 0.3dB
- **Frequency:** 150MHz ~ 300MHz
- **Insertion Loss:** 1dB
- **Power:** 500W