# R30-3001000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** R30-3001000
- **Manufacturer:** Harwin Inc.
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/r30-3001000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/r30-3001000#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/95/2-/15/952-1576-6-ND.pdf
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.394" (10.00mm)
- **Diameter:** 0.197" (5.00mm) Hex
- **Gender:** Male, Female
- **Length:** 0.630" (16.00mm)