Part Number: R30-1611800 Manufacturer: Harwin Inc. Category: Hardware, Fasteners, Accessories Subcategory: Board Spacers, Standoffs Product URL: https://distyparts.com/product/r30-1611800 RFQ URL: https://distyparts.com/product/r30-1611800#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/87/66/04/8766040-952-2610-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/87/73/08/8773082-R30-1611800-ND.jpg Summary: R30-1611800 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Harwin Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: R30-1611800 is a board spacers, standoffs from Harwin Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Between Board Height: 0.709" (18.00mm) Color: Natural Diameter: 0.217" (5.50mm) Hex Gender: Female, Female Length: 0.709" (18.00mm) Material: Nylon Screw, Thread Size: M3x0.5 Threaded: Threaded Type: Hex Standoff Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/harwin-inc Category Page: https://distyparts.com/category/hardware-fasteners-accessories/board-spacers-standoffs Canonical URL: https://distyparts.com/product/r30-1611800