# R30-1611800
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** R30-1611800
- **Manufacturer:** Harwin Inc.
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/r30-1611800
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/r30-1611800#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.709" (18.00mm)
- **Color:** Natural
- **Diameter:** 0.217" (5.50mm) Hex
- **Gender:** Female, Female
- **Length:** 0.709" (18.00mm)