# R100X400X1J
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** R100X400X1J
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/r100x400x1j
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/r100x400x1j#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Label Size:** 1.00" W x 4.00" L (25.4mm x 101.6mm); Cable O.D. 0.39" ~ 0.95" (9.9mm ~ 24.1mm)