# R100X225V1T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** R100X225V1T
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/r100x225v1t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/r100x225v1t#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/65/96/1365968-298-18651-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **For Use With:** Thermal Transfer Printer
- **Label Size:** 1.00" x 2.25" (25.4mm x 57.2mm)