# QYW12025024BM-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QYW12025024BM-12
- **Manufacturer:** YS Tech USA
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qyw12025024bm-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qyw12025024bm-12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 81.8 CFM (2.29m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 39.1dB(A)
- **Power (Watts):** 3.12 W
- **RPM:** 2800 RPM
- **Size:** Square - 120mm L x 120mm H
- **Static Pressure:** 0.236 in H2O (58.8 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 25.00mm