Part Number: QVMQF574T25-2.5B-22.579 Manufacturer: Mercury United Electronics, Inc. Category: Crystals, Oscillators, Resonators Subcategory: Oscillators Product URL: https://distyparts.com/product/qvmqf574t25-2-5b-22-579 RFQ URL: https://distyparts.com/product/qvmqf574t25-2-5b-22-579#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/78/04/71/7804719-2425-QVMQF574T25-2.5B-14.5888-ND.jpg Summary: QVMQF574T25-2.5B-22.579 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Mercury United Electronics, Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: QVMQF574T25-2.5B-22.579 is a oscillators from Mercury United Electronics, Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Absolute Pull Range (APR): ±8ppm Base Resonator: Crystal Current: 17mA (Typ) Frequency: 22.579 MHz Frequency Stability: ±2.5ppm Function: Enable/Disable Height: 0.102" (2.60mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Output: CMOS Size: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) Type: VCTCXO Voltage: 2.5V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/mercury-united-electronics-inc Category Page: https://distyparts.com/category/crystals-oscillators-resonators/oscillators Canonical URL: https://distyparts.com/product/qvmqf574t25-2-5b-22-579