# QVMQF574T25-2.5B-22.000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QVMQF574T25-2.5B-22.000
- **Manufacturer:** Mercury United Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qvmqf574t25-2-5b-22-000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qvmqf574t25-2-5b-22-000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Absolute Pull Range (APR):** ±8ppm
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 17mA (Typ)
- **Frequency:** 22 MHz
- **Frequency Stability:** ±2.5ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.102" (2.60mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** VCTCXO
- **Voltage:** 2.5V