# QTS750C-10.000MBG-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QTS750C-10.000MBG-T
- **Manufacturer:** QST
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qts750c-10-000mbg-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qts750c-10-000mbg-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 5mA
- **Frequency:** 10 MHz
- **Frequency Stability:** ±500ppb
- **Height:** 0.079" (2.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** TCXO
- **Voltage:** 3.3V