# QTK532-32.768KBA-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QTK532-32.768KBA-T
- **Manufacturer:** QST
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qtk532-32-768kba-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qtk532-32-768kba-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 3mA
- **Frequency:** 32.768 kHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.055" (1.40mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 70°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V