# QT532G-24.5676MBBK-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QT532G-24.5676MBBK-T
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qt532g-24-5676mbbk-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qt532g-24-5676mbbk-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 50 Ω
- **Frequency:** 24.5676 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Frequency Tolerance:** ±50ppm
- **Height:** 0.053" (1.35mm)
- **Load Capacitance:** 20pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)