# QT532G-14.7456MAHK-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QT532G-14.7456MAHK-T
- **Manufacturer:** QST
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qt532g-14-7456mahk-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qt532g-14-7456mahk-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 50 Ω
- **Frequency:** 14.7456 MHz
- **Frequency Stability:** ±30ppm
- **Frequency Tolerance:** ±30ppm
- **Height:** 0.053" (1.35mm)
- **Load Capacitance:** 20pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)