# QT26V-75.000KAZF-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QT26V-75.000KAZF-T
- **Manufacturer:** QST
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qt26v-75-000kazf-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qt26v-75-000kazf-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 50 kΩ
- **Frequency:** 75 kHz
- **Frequency Tolerance:** ±30ppm
- **Height:** 0.236" (6.00mm)
- **Load Capacitance:** 12.5pF
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Size:** 0.075" Dia (1.90mm)