# QT26-32.768KDZB-B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QT26-32.768KDZB-B
- **Manufacturer:** QST
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qt26-32-768kdzb-b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qt26-32-768kdzb-b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 35 Ω
- **Frequency:** 32.768 kHz
- **Frequency Tolerance:** ±20ppm
- **Height:** 0.245" (6.20mm)
- **Load Capacitance:** 6pF
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Size:** 0.079" Dia (2.00mm)