# QSEC190-160/82-01-QB10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QSEC190-160/82-01-QB10
- **Manufacturer:** Qualtek
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Heat Shrink Boots, Caps
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qsec190-160-82-01-qb10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qsec190-160-82-01-qb10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Features:** Adhesive Coating, UV Resistant
- **Large Diameter Recovered:** 3.228" (82.00mm)
- **Large Diameter Supplied:** 6.299" (160.00mm)
- **Total Length Recovered:** 5.906" (150.00mm)