# QSEC160-100/52-01-QB30
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QSEC160-100/52-01-QB30
- **Manufacturer:** Qualtek
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Heat Shrink Boots, Caps
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qsec160-100-52-01-qb30
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qsec160-100-52-01-qb30#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Features:** Adhesive Coating, UV Resistant
- **Large Diameter Recovered:** 2.047" (52.00mm)
- **Large Diameter Supplied:** 3.937" (100.00mm)
- **Total Length Recovered:** 5.512" (140.00mm)