# QSEC135-40/15-01-QB100
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QSEC135-40/15-01-QB100
- **Manufacturer:** Qualtek
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Heat Shrink Boots, Caps
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qsec135-40-15-01-qb100
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qsec135-40-15-01-qb100#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Features:** Adhesive Coating, UV Resistant
- **Large Diameter Recovered:** 0.591" (15.00mm)
- **Large Diameter Supplied:** 1.575" (40.00mm)
- **Total Length Recovered:** 3.268" (83.00mm)