# QSEC120-25/8.5-01-QB150
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QSEC120-25/8.5-01-QB150
- **Manufacturer:** Qualtek
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Heat Shrink Boots, Caps
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qsec120-25-8-5-01-qb150
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qsec120-25-8-5-01-qb150#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Features:** Adhesive Coating, UV Resistant
- **Large Diameter Recovered:** 0.335" (8.50mm)
- **Large Diameter Supplied:** 0.984" (24.99mm)
- **Total Length Recovered:** 2.677" (68.00mm)