# QSEC105-12/4-01-QB200
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QSEC105-12/4-01-QB200
- **Manufacturer:** Qualtek
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Heat Shrink Boots, Caps
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qsec105-12-4-01-qb200
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qsec105-12-4-01-qb200#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Features:** Adhesive Coating, UV Resistant
- **Large Diameter Recovered:** 0.157" (4.00mm)
- **Large Diameter Supplied:** 0.472" (12.00mm)
- **Total Length Recovered:** 1.575" (40.00mm)