# QMQF576D33-2.5B-12.500
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QMQF576D33-2.5B-12.500
- **Manufacturer:** Mercury United Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qmqf576d33-2-5b-12-500
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qmqf576d33-2-5b-12-500#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 26mA (Typ)
- **Frequency:** 12.5 MHz
- **Frequency Stability:** ±2.5ppm
- **Height:** 0.102" (2.60mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 85°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** TCXO
- **Voltage:** 3.3V