# QFWC-10-05
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QFWC-10-05
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qfwc-10-05
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qfwc-10-05#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/71/16/12711626-Q1252-ND.jpg
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** cULus, FCC
- **Current:** 2.1A
- **Input Type:** Fixed Blade
- **No Load Power Consumption:** 100mW (Max)
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 40°C
- **Output Connector:** USB A Receptacle
- **Power (Watts):** 10 W
- **Region Utilized:** North America
- **Size:** 1.63" L x 1.31" W x 0.85" H (41.5mm x 33.4mm x 21.5mm)
- **Voltage:** 5V