# QFWB-65-12-US01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QFWB-65-12-US01
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qfwb-65-12-us01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qfwb-65-12-us01#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/71/21/12712183-Q1185-ND.jpg
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** cULus
- **Cord Length:** 47.2" (1.20m)
- **Current:** 5A
- **Input Type:** Fixed Blade
- **No Load Power Consumption:** 100mW (Max)
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
- **Polarization:** Positive Center
- **Power (Watts):** 60 W
- **Region Utilized:** North America
- **Size:** 4.62" L x 1.98" W x 1.32" H (117.3mm x 50.3mm x 33.5mm)
- **Voltage:** 12V