# QB0302A20WYT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QB0302A20WYT
- **Manufacturer:** American Technical Ceramics
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qb0302a20wyt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qb0302a20wyt#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Material:** Aluminum Nitride
- **Outline:** 0.77mm x 0.51mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 53W/m-K, 81W/m-K
- **Thermal Resistivity:** 12°C/W, 19°C/W
- **Thickness:** 0.0020" (0.051mm)