# QADA-65-15-1402
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** QADA-65-15-1402
- **Manufacturer:** Qualtek
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/qada-65-15-1402
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/qada-65-15-1402#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/71/18/12711832-Q982-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** BSMI, CB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, PSE
- **Cord Length:** 59" (1.50m)
- **Current:** 4.34A
- **Efficiency:** Level VI
- **Form:** Desktop (Class I)
- **Input Connector:** IEC 320-C14
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 210mW (Max)
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
- **Polarization:** Positive Center
- **Power (Watts):** 65 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)
- **Voltage:** 15V