# Q8R1BXXY12E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q8R1BXXY12E
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q8r1bxxy12e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q8r1bxxy12e#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/97/56/11975657-679-1547-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 20mA
- **Ingress Protection:** IP67
- **Lamp Color:** Yellow
- **Lens Color:** Yellow
- **Lens Size:** 5mm, T-1 3/4
- **Lens Style:** Round with Domed Top
- **Lens Transparency:** Diffused
- **Millicandela Rating:** 50mcd
- **Panel Cutout Dimensions:** 0.31" (7.87mm)
- **Panel Cutout Shape:** Round
- **Ratings:** DC
- **Viewing Angle:** 100°
- **Voltage:** 12V