# Q8-GENL-100L-R-X-IPA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q8-GENL-100L-R-X-IPA
- **Subcategory:** Gas Sensors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q8-genl-100l-r-x-ipa
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q8-genl-100l-r-x-ipa#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 300mA
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 50°C
- **Output:** 1V ~ 5V, 2V ~ 10V, 4mA ~ 20mA, RS485
- **Type:** Combustibles (GENL)
- **Voltage:** 15VAC ~ 24VAC, 18VDC ~ 30VDC