# Q8-C3H8-100L-R-X
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q8-C3H8-100L-R-X
- **Subcategory:** Gas Sensors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q8-c3h8-100l-r-x
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q8-c3h8-100l-r-x#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 300mA
- **Output:** 1V ~ 5V, 2V ~ 10V, 4mA ~ 20mA, RS485
- **Type:** Propane (C3H8)
- **Voltage:** 15VAC ~ 24VAC, 18VDC ~ 30VDC