Part Number: Q5-C4H10-100L-O-X Manufacturer: Automation Components, Inc. Category: Sensors, Transducers Subcategory: Gas Sensors Product URL: https://distyparts.com/product/q5-c4h10-100l-o-x RFQ URL: https://distyparts.com/product/q5-c4h10-100l-o-x#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/65/47/14654738-4728-Q5C-CO-250P-O-XTB-ND.pdf Summary: Q5-C4H10-100L-O-X is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Automation Components, Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: Q5-C4H10-100L-O-X is a gas sensors from Automation Components, Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 300mA Operating Temperature: -10°C ~ 50°C Output: 1V ~ 5V, 2V ~ 10V, 4mA ~ 20mA, RS485 Type: Iso-Butane (C4H10) Voltage: 15VAC ~ 24VAC, 18VDC ~ 30VDC Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/automation-components-inc Category Page: https://distyparts.com/category/sensors-transducers/gas-sensors Canonical URL: https://distyparts.com/product/q5-c4h10-100l-o-x