# Q3-0.005-88-100009-001
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q3-0.005-88-100009-001
- **Manufacturer:** Bergquist
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q3-0-005-88-100009-001
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q3-0-005-88-100009-001#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Black
- **Material:** Elastomer
- **Outline:** 55.90mm x 21.60mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 2.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0050" (0.127mm)