# Q3-0.005-00-25
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q3-0.005-00-25
- **Manufacturer:** Bergquist
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q3-0-005-00-25
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q3-0-005-00-25#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Black
- **Material:** Elastomer
- **Outline:** 25.40mm x 6.60mm
- **Shape:** Round
- **Thermal Conductivity:** 2.0W/m-K
- **Thermal Resistivity:** 0.35°C/W
- **Thickness:** 0.0050" (0.127mm)