# Q3-0.005-00-22
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q3-0.005-00-22
- **Manufacturer:** Bergquist
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q3-0-005-00-22
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q3-0-005-00-22#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Black
- **Material:** Elastomer
- **Outline:** 15.87mm x 5.08mm
- **Shape:** Round
- **Thermal Conductivity:** 2.0W/m-K
- **Thermal Resistivity:** 0.35°C/W
- **Thickness:** 0.0050" (0.127mm)