# Q10F5SZZRGB24ECA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q10F5SZZRGB24ECA
- **Manufacturer:** APEM Inc.
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** Panel Indicators, Pilot Lights
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q10f5szzrgb24eca
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q10f5szzrgb24eca#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
- **Ingress Protection:** IP67
- **Lamp Color:** Red, Green, Blue (RGB)
- **Lens Color:** Clear
- **Lens Size:** 7.80mm Dia
- **Lens Style:** Round with Flat Top
- **Lens Transparency:** Diffused
- **Millicandela Rating:** 330mcd Red, 750mcd Green, 150mcd Blue
- **Panel Cutout Dimensions:** 0.394" (10.00mm)
- **Panel Cutout Shape:** Round
- **Ratings:** DC
- **Termination Style:** Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
- **Type:** LED
- **Viewing Angle:** 60°
- **Voltage:** 24V