Part Number: Q-70070000M108I Manufacturer: Amphenol Custom Cable Category: Cable Assemblies Subcategory: Coaxial Cables (RF) Product URL: https://distyparts.com/product/q-70070000m108i RFQ URL: https://distyparts.com/product/q-70070000m108i#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/59/10/28/591028-2217-Q-70070000M108I-ND.jpg Summary: Q-70070000M108I is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Amphenol Custom Cable and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: Q-70070000M108I is a coaxial cables (rf) from Amphenol Custom Cable. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: 1st Connector: RP-SMA Jack 1st Contact Gender: Male 2nd Connector: RP-SMA Jack 2nd Contact Gender: Male Cable Impedance: 50 Ω Cable Type: LMR 240 Color: Black Connector Impedance: 50 Ω Features: Shielded Frequency: 8 GHz Length: 108.0" (2.7m) 9.0' Overall Impedance: 50 Ω Style: RP-SMA to RP-SMA Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/amphenol-custom-cable Category Page: https://distyparts.com/category/cable-assemblies/coaxial-cables-rf Canonical URL: https://distyparts.com/product/q-70070000m108i