Part Number: Q-6805E0005108I Manufacturer: Amphenol Custom Cable Category: Cable Assemblies Subcategory: Coaxial Cables (RF) Product URL: https://distyparts.com/product/q-6805e0005108i RFQ URL: https://distyparts.com/product/q-6805e0005108i#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/55/59/79/555979-2217-Q-6805E0005108I-ND.jpg Summary: Q-6805E0005108I is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Amphenol Custom Cable and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: Q-6805E0005108I is a coaxial cables (rf) from Amphenol Custom Cable. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: 1st Connector: RP-SMA Plug 1st Contact Gender: Female 2nd Connector: Fakra I (Gen 1.0) Jack 2nd Contact Gender: Female Cable Impedance: 50 Ω Cable Type: RG-316 Color: Copper Connector Impedance: 50 Ω Features: Shielded Frequency: 3 GHz Length: 108.0" (2.7m) 9.0' Overall Impedance: 50 Ω Style: RP-SMA to Fakra III Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/amphenol-custom-cable Category Page: https://distyparts.com/category/cable-assemblies/coaxial-cables-rf Canonical URL: https://distyparts.com/product/q-6805e0005108i