# Q-3B00V0003108I
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q-3B00V0003108I
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q-3b00v0003108i
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q-3b00v0003108i#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** HD-BNC Plug
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** RG-174
- **Color:** Black
- **Connector Impedance:** 50 Ω
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 1 GHz
- **Length:** 108.0" (2.7m) 9.0'
- **Overall Impedance:** 50 Ω